Dayanışma: Hade, artık barış zamanı!

Dayanışma: Hade, artık barış zamanı!

Dayanışma’dan yapılan açıklamada, “Çözüm sürecini barış süreci ile birlikte inşa etmek sadece liderlerin değil, bizlerin, bu ülkede yaşayan yurttaşların ortak dayanışması ve mücadelesi ile mümkündür. Çok iyi biliyoruz ki, Kıbrıs için tek alternatif çözüm ve barıştır” ifadeleri kullanılarak, 18 Kasım günü saat 17:00’da Çözüm Ve Barış Platformu’nun organize ettiği eyleme katılım çağrısı yapıldı.

İşte Dayanışma’nın açıklaması:

Adamızda çözüm ve barışı inşa etme sürecinde son 10 yıllık yakın geçmişimiz göz önüne alındığında kritik ve belirleyici bir eşikten geçmekteyiz.

Müzakere masasında çözüm ve yeniden birleşme yönünde kararlı adımlar atılırken, gerek bu adımlara destek olmak ve daha da ilerletebilmek için gerekse de gerçek bir barışı, sokakta, hayatın içerisinde örebilmek için meydanlara inme zamanı gelmiştir. Çözüm sürecini barış süreci ile birlikte inşa etmek sadece liderlerin değil, bizlerin, bu ülkede yaşayan yurttaşların ortak dayanışması ve mücadelesi ile mümkündür. Çok iyi biliyoruz ki, Kıbrıs için tek alternatif çözüm ve barıştır.

Bundan dolayı tüm dostlarımızı 18 Kasım günü saat 17:00’da Dereboyu’nda Citroen ışıklarında başlayacak olan Çözüm ve Barış Platformu’nun organize ettiği eyleme katılmaya çağırıyoruz.

Çözüm masada ise bizler de sokakta barışı çağırmalıyız. Hade, artık barış zamanı!